Римски филмски фестивал: спасителот на „бурлеските“ диви го освојува Црвениот тепих

- Реклама -

Црвениот тепих на 16-ти Римски филмски фестивал, каде што продефилираа, покрај убавите актерки од калибарот на Џесика Chastain a Хејли Бенет, исто така фасцинантни меѓународни изведувачи на нео-бурлеската театарска сцена, повторно откриена и измислена во раните 2000-ти, која стана симбол на доверба во телото и експресивно истражување. Уметноста на бурлеска е роден во средината на деветнаесеттиот век и денес доживува извонредна ренесанса. Необурлеската го снима распродаденото во театрите и луксузните кабаре и е инспирација за многу познати филмови како на пр. Мулен Руж со Никол Кидман, Бурлеска со Шер e Кристина Агилера. На црвениот тепих на 16. Римски филмски фестивал беа присутни двајца одлични толкувачи на необурлеска, од кои Ле Мулен Руж и Лидо се едни од најпознатите: Никол Маки e Џулија Ди Килио.Никол Маки, камелеонски интернационален топ модел, икона без пол и Бурлески изведувач во уметноста Кики Мину. Откако настапи на RIDE во Милано со целосно распродаденото шоу „Drama Milano“ и на Piccolo Teatro Strehler за филмскиот фестивал MiX, таа се појавува мистериозна и заводлива во ултравиолетовиот фустан, обвиткан во скапоцени накит од бршлен. Мики Егер и кристални сандали Мусани Кутур.

- Реклама -


Џулија Ди Килио, актерка и изведувач на бурлеска ака Веспер Џули, од февруари ќе биде на турнеја низ Италија со шоу за една жена. Претставата „Минато без превез - Големото нуркање на бурлеската“ евоцира шарен и сензуален универзум, недофатлив и фасцинантен, направен од светки, пердуви, фановите и големите преродби. На црвениот тепих изгледа светло и секси во изглед на тема од 60-тите, потпишан Габриеле Фиоручи.- Реклама -

Претходен написШто е еластична личност?
Следна статијаДали КЈ Апа е оженет маж?
Овој дел од нашето списание се занимава и со споделување на најинтересните, најубавите и најрелевантни написи изменети од други блогови и од најважните и најреномирани списанија на мрежата и кои дозволија споделување, оставајќи ги своите извори отворени за размена. Ова е направено бесплатно и непрофитно, но со единствена намера да се сподели вредноста на содржините изразени во веб-заедницата. Па,… зошто сè уште пишувате на теми како модата? Шминката? Озборувања? Естетика, убавина и секс? Или повеќе? Затоа што кога жените и нивната инспирација го прават тоа, сè добива нова визија, нов правец, нова иронија. Сè се менува и сè осветлува со нови нијанси и нијанси, бидејќи женскиот универзум е огромна палета со бесконечни и секогаш нови бои! Досетлива, посуптилна, чувствителна, поубава интелигенција ... ... и убавината ќе го спаси светот!

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

Оваа страница го користи Akismet за да ги намали несаканите пошта. Откријте како се обработуваат вашите податоци.