Vai ir pareizi uzvarēt, iegūstot mazāk punktu?

0
- Reklāma -

Mēs vienmēr esam pieraduši sportā pie tā, ka tie, kuri spēlē sliktāk, tomēr var uzvarēt, iespējams, ar nelielu veiksmi. Mēs esam tāpēc, ka mēs zinām, ka vienīgais, kas galu galā ir svarīgs, lai uzvarētu, ir aukstais skaitlis.

Tas, kurš gūst vairāk vārtu, vai nu ar kājām, rokām, vai ar nūju, kurš iegūst labāku rezultātu, kurš gūst īsāku laiku, galu galā uzvar.

Pat vismākslinieciskākajiem un vismazāk salīdzināmiem sporta veidiem patīk mākslas vingrošana, niršana vai daiļslidošana viņi ir spiesti paļauties uz skaitļu tirāniju, lai sastādītu rangu, ar diskrētām neērtībām, deleģējot priekšnesuma vērtēšanu cilvēka acīm, kas, lai cik pieredzējis būtu, nekad nebūs absolūts kritērijs.

Un skaitlim ir vienalga Nākt bet tikai no , viņš ir tur, lai apkopotu jūsu sniegumu un jūsu pūles un salīdzinātu to tieši ar otra vai citu skaitļiem, lai pateiktu, vai esat uzvarējis vai zaudējis, vai savu pozīciju kopvērtējumā.

- Reklāma -

Tāpēc, ja nav svarīgi, ka šis skaitlis nāk no lielas tehniskās tīrīšanas vai no lielās rokas, kurai piesieta dieviete ar aizsietām acīm, ir dabiski, ka mēs varam arī uzvarēt, ne vienmēr izrādoties pārāks.

Tomēr, un mēs esam daudz mazāk pie tā pieraduši, ir sporta veidi, kuros pat nevainojams matemātiskais likums neizdodas. Šajos sporta veidos (piemēram, volejbolā, tenisā un galda tenisā) noteikti velnišķīgs prāts ir nolēmis neskaitīt vienu no abu pretendentu punktiem, bet sadalīt maču setos (tenisā tas ir gājis tālāk, dalot pat komplekti spēlē).

Un tātad jā, tas, kurš uzvar visvairāk punktu (vai spēles), uzvar setā, un tas, kurš uzvar visvairāk setu, uzvar spēli, taču tas netraucē uzvarēt, veicot kopvērtējumu. mazāk punktu nekā pretiniekam.

Parasti drāma zaudētājam tiek patērēta ar dažiem viegli uzvarētiem setiem un dažiem pārāk zaudētiem setiem uz vadu, pretiniekam uzkrītoši uzmundrinot un apzinoties, ka spēle viegli varēja būt labvēlīgākā virzienā.

Bet ir pareizi dot iespēju uzvarēt spēli darot mazāk punktu nekā pretiniekam? Kā var noteikt, ka spēlētājs (vai komanda) ir bijis pārāks par otru un tāpēc pelnījis uzvaru, ja pat rupja matemātika kopumā pierāda, ka viņš kļūdās?

Lai gan šķiet vienkārši pieņemt uzvaru, kurā pat bez pārmērīgiem nopelniem jūs tomēr gūstat vairāk punktu nekā pretinieks, joprojām ir grūtāk sagremot uzvaru, kurā galu galā spēles punktu sadalījums skaitās nevis paši punkti.

- Reklāma -

Uzvaras iemiesojums ar mazāk punktiem kopumā ir Vimbldonas fināls - 2019. Federers uzvar visvairāk punktu (218 pret 204, 51,7% no kopējā skaita) un visvairāk spēļu (36 līdz 32) no Džokovičs un vispār viņš ir priekšā praktiski visos statistikas posteņos, bet tieši serbs ir tas, kurš ņem trofeju mājās.

Vimbldonas fināls - 2019

Tas tiek darīts galvenokārt pateicoties spējai uzvarēt trīs nepāra setos izspēlētos taibreikus un atcelt divus mačbumbas pēc kārtas piektā seta sešpadsmitajā geimā pēc Federera serves. Pēdējais fakts tas ir absolūti pretrunā ar statistiku, kas galu galā redz, ka šveicieši atņem 68,5% punktu pēc savas serves, bet ne viens no diviem, kas viņam būtu devis devīto titulu Londonas zālē, kas, iespējams, liecina par vairāk nekā trim taibreikiem par Džokoviča spēju paaugstināt līmenis mača aktuālajos brīžos (vai ja dodat priekšroku Federera kritumam tajos pašos brīžos).

Spilgtākais piemērs atmiņā ir ceturtdaļfināls Tokijas olimpisko spēļu vīriešu volejbols starp Itāliju un Argentīnu.

Azzurri, uz papīra nedaudz favorīti, labi uzvar pirmo setu (25-21), izvirzās vadībā lielos otrā posmos, bet piekāpjas finālā (23-25), arī trešo setu viņi zaudē slikti (22-25) bet dominē ceturtajā setā (25-14), novedot spēli līdz taibreikam. Šeit Itālija sāk labāk un izvirzās vadībā līdz divām trešdaļām no komplekta, bet pēc tam Argentīna ievieto izšķirošo 7 punktu setu līdz 2, kas noslēdz setu (12-15) un pēc tam spēli. Kopā teikts, ka Itālija ir ieguvusi 107 punktus pret 100 albiceleste (arī šajā gadījumā 51,7% no kopējā skaita), bet pusfināla durvis. vēsturiskā bronza kas sekos, tās tiks atvērtas Argentīnai.

ita argentina tokyo

Tāpēc arī šajā gadījumā spēli izšķir pāris momenti un nedaudz punktu, salīdzinot ar spēles kopvērtējumu, tomēr vienmēr līdzsvarā. It īpaši piektā seta finālā Argentīna nedaudz paaugstina līmeni ar īpaši asu servi un pāris vērtīgām aizsardzības iespējām, Itālijai vēl ir mazliet jāskatās, un ar to pietiek, lai apgāztu svarus dienvidamerikāņu pusē. .

Tāpēc ir skaidrs, ka, pat ja nāc, šajos sporta veidos vairāk nekā visi pārējie skaitās kad.

Būt pārākam izšķirošajos spēles posmos noteikti ir prasme, kas ietilpst sporta garīgajā jomā, kā arī zina, kā līdz pilnībai izpildīt tehnisku žestu vai būt fiziski dzirkstošam. Spēja izcelt labāko no sava repertuāra, kad tam patiešām ir nozīme, tāpēc tiek pareizi apbalvots ar punktu sadalījumu, kas pārsniedz tikai punktu summu. Gluži pretēji, tie, kas šajos pašos izšķirošajos brīžos redz savu sniegumu samazināšanos, ir nosodīti redzēt sevi pārspēja vienkārši ciniskāki pretinieki.

No otras puses, vai kvalitatīva spēle, kas veikta īstajā laikā, arī neiegūst mazliet papildu skaistuma salīdzinājumā ar to pašu spēli spēles sākumā?

Vai paredzētā uzvarētā bekhenda atbilde nebūtu 40: 0, jo jums nav ko zaudēt, lai gan pēc būtības tas ir brīnišķīgi neatkarīgi no konteksta, vai tas nebūtu vēl vairāk novērtēts, ja tas dotu jums izšķirošo pārtraukumu? Tāpēc pat skaistums novērtē mirkli.

Un tāpēc galu galā ir pareizi, ka jūs to novērtējat pat rezultātu. Būtībā mēs tos dažus brīžus spēlējam, skatāmies un dzīvojam sportu, lai spēles beigās neveiktu brutālu skaitu.

Raksts Vai ir pareizi uzvarēt, iegūstot mazāk punktu? No Sporta dzimis.